SLP ŽIAKOV V ALPSKÝCH DISCIPLÍNACH

Slovenský pohár žiakov (SLP-Ž)

SLP-Ž je celoštátna súťaž mládeže do 16 rokov organizovaná SLA. Štruktúru a rozsah tejto súťaže určuje vedenie AD a sú definované v Súťažnom poriadku AD. Súťaž je organizovaná ako séria minimálne troch pretekov.

Preteky mladšieho a staršieho žiactva sa konajú spoločne na jednom mieste prevažne cez víkend ako dvojdňové, alebo trojdňové. V jeden pretekový deň sa môžu uskutočniť max. dvoje preteky len v prípade dvoch Super G.


 Organizátor:  SLOVENSKÁ LYŽIARSKA ASOCIÁCIA


SLP-Ž je dlhodobá súťaž jednotlivcov v kategóriách starší(ie) žiaci(čky) a mladší(ie) žiaci(čky). Štartovať môžu všetci pretekári uvedených kategórií, ktorí sú členmi SLA, alebo iného národného zväzu, ktorý je členom FIS s tým, že body sa budú uznávať len pretekárom s platnou licenciou AD SLA na aktuálnu sezónu a občianstvom Slovenskej Republiky.

Vyhodnotených je desať (10) najlepších pretekárov pre každú kategóriu osobitne na konci sezóny

Celkové poradie po disciplínach a kategóriách v aktuálnom ročníku 2020:

Mladšie žiačky, Mladší žiaci roč.nar. 2006-2007,

Staršie žiačky, Starší žiaci roč.nar. 2004-2005


CELKOVÉ PORADIE SLP ŽIAKOV V KALENDÁRNOM ROKU:


ROK 2020 :              SLALOM                     OBROVSKÝ SLALOM                         SUPER-G                              CELKOVÉ PORADIE SLP


ROK 2019 :                SLALOM                     OBROVSKÝ SLALOM                         SUPER-G                              CELKOVÉ PORADIE SLP


ROK 2018 :                SLALOM                     OBROVSKÝ SLALOM                         SUPER-G                              CELKOVÉ PORADIE SLP 


 

Preteky

Názov preteku Dátum Miesto
Slp žiakov 4.kolo - MSR v SG 2019-02-1515.02.2019 (Pi) Kubínska hoľa
Slp žiakov 4.kolo - 1.SG 2019-02-1414.02.2019 (Št) Kubínska hoľa
Slp žiakov 4.kolo - 2.SG 2019-02-1414.02.2019 (Št) Kubínska hoľa
Slp žiakov 3.kolo -SL 2019-02-0303.02.2019 (Ne) Šachtičky
Slp žiakov 2.kolo - OS 2019-01-2020.01.2019 (Ne) Vrátna Paseky
Slp žiakov 2.kolo - SL 2019-01-1919.01.2019 (So) Vrátna Paseky
Slp žiakov 1.kolo - OS 2019-01-0707.01.2019 (Po) Zuberec-Janovky
Slp žiakov 1.kolo - SL 2019-01-0606.01.2019 (Ne) Zuberec-Janovky
Slp žiakov Finále - OS 2019-03-2222.03.2019 (Pi) Jasná
Slp žiakov Finále - SL 2019-03-2323.03.2019 (So) Jasná
SLP ŽIAKOV - 3. KOLO OS náhradný 2019-02-2222.02.2019 (Pi) Malinô Brdo
SLP ŽIAKOV - 5. kolo - MSR OS 2019-02-2323.02.2019 (So) Malinô Brdo
SLP ŽIAKOV - 5. kolo - MSR-SL 2019-02-2424.02.2019 (Ne) Malinô Brdo
SLP Žiakov - OBROVSKÝ SLALOM - MSR 2020-03-1414.03.2020 (So) Jasná
SLP Žiakov - SLALOM -MSR 2020-03-1515.03.2020 (Ne) Jasná
SLP Žiakov - OBROVSKÝ SLALOM 2020-01-1010.01.2020 (Pi) Vrátna
SLP Žiakov - SLALOM 2020-01-1111.01.2020 (So) Vrátna
SLP Žiakov - SUPER G 2020-01-1717.01.2020 (Pi) Vrátna
SLP Žiakov - SUPER G 2020-01-1818.01.2020 (So) Vrátna
SLP Žiakov - OBROVSKÝ SLALOM 2020-02-0707.02.2020 (Pi) Mlynky
SLP Žiakov - SLALOM 2020-02-0808.02.2020 (So) Mlynky